План работы на весенние каникулы

                                                                                                                                              ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар дзяржаўнай установы

адукацыі  “Сярэдняя школа № 3 г.Нясвіжа”

                                              А.В.Мяленька

 

План работы на вясенніх канікулах з 25 сакавіка па 30 сакавіка 2019 года 

 

Дата,

дзень

Назва  мерапрыемства

Адказны

Клас

Час

правядзення

Месца

правядзення

 25.03,

панядзелак

Лагер з дзённым наведваннем дзяцей

Макаўчык М.М.

1-6

800-1800

Каб. № 3, 4

Работа з адоранымі вучнямі

Настаўнікі-прадметнікі

3-11

На працягу дня

 

Аперацыя “Чысты клас”

Класныя кіраўнікі

6А, 6Б , 10, 11Б, 11А

На працягу дня

Каб. № 17, 37,  38, 24, 14

Афармленне раённай выставы “Вясёлка творчасці”

Камінскі К.А., Казадой Г.В.

Гурткоўцы

На працягу дня

2 паверх

КТС “Сярод сяброў”

Хомка С.К., Дашкевіч А.А.

11А, 11Б

1400

Каб. № 24

Конкурс-гульня “Разумнікі і разумніцы”

Чайко А.М., Дэмух Н.М.

3-ія

1200

Каб. № 7 

Інтэрактыўная гульня “Крыжыкі-нулікі”

Чапарына А.А.

7

1100

Каб. № 41

Віктарына “У свеце казак”

Міськевіч Т.Ф., Чанкіна Э.Ю.

1-ыя

1200

Каб. № 6

Вучоба піянерскага актыва “Самакіраванне ў школьным  калектыве”

Чарняўская І.В., педагог-арганізатар

Актывісты атрадаў

1200

Каб. № 20

26.03, аўторак

Лагер з дзённым наведваннем дзяцей

Макаўчык М.М.

1-6

800-1800

Каб. № 3, 4

Удзел у малой раённай алімпіядзе па працоўным навучанні, беларускай мове і літаратуры, рускай мове і літаратуры, хіміі, фізіцы

Настаўнікі-прадметнікі

4-9

900-1200

СШ № 1, Нясвіжская гімназія

Аперацыя “Абеліск”

Агіевіч А.Л., Савасцей С.М.,

Чарняўская І.В.

9А, 9Б, 10

На працягу дня

Гарадскія могілкі

Бібліяквэст

Хяхнёва А.В., бібліятэкар

7-9

1100-1200

Бібліятэка

Аперацыя “Скажам пылу “Не!” (генеральная ўборка кабінета)

Класныя кіраўнікі

7, 9Б, 9А

На працягу дня

Каб. №  41, 16, 19

Падрыхтоўка да ўдзелу ў фестывалі “Добрыя дарогі дзяцінства”

Гірдзюк Н.В.

2Б

На працягу дня

Каб. № 5, 36

Дзень адчыненых дзвярэй у школьным музеі

Ліпень В.В.

Жадаючыя

На працягу дня

Школьны музей

Экскурсія ў краязнаўчы музей

Савасцей С.М., Агіевіч А.Л.

9Б, 9А

На працягу дня

Краязнаўчы музей

Удзел у раённым дні творчасці для 1-4 класаў “Конкурс арыгамі”

Дэмух Н.М.

3Б

 

СШ № 4

Ток-шоу “Ганарымся тым, што мы беларусы”

Чапарына А.А.

7

1300

Каб. № 41

Віктарына “Чырвоная кніга Беларусі”

Ермак В.Ф.

4А

1400

Каб. № 14

Спартыўная гадзіна “Гульні, у якія гуляем”

Цвірко С.Л.

2А

1100

Каб. № 9

Гульня-КВЗ “Экаэрудыт”

Дашкевіч А.А.

11Б

1400

Каб. № 24

Аперацыя “Наш падарунак ветэрану”

Чарняўская І.В., педагог-арганізатар

Штаб цімура

1200

 

Індывідуальныя кансультацыі з вучнямі

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

Жадаючыя

1400-1500

Каб. № 23

27.03, серада

Лагер з дзённым наведваннем дзяцей

Макаўчык М.М.

1-6

800-1800

Каб. № 3, 4

Удзел у малой раённай алімпіядзе па матэматыцы, геаграфіі, гісторыі, астраноміі, грамадазнаўстве, англійскай мове, нямецкай мове, біялогіі, інфарматыцы

Настаўнікі-прадметнікі

4-9

900-1200

СШ № 1, Нясвіжская гімназія

Удзел у раённым фестывалі “Добрыя дарогі дзяцінства”

Гірдзюк Н.В.

1-4

1000

СШ № 3

Удзел у раённым конкурсе мастацкага чытання, прысвечанага Году малой радзімы «О Родине большой и малой»

Савасцей С.М.,

Волкава А.Я.

4Б, 5, 10

1100

РЦК

Інтэрактыўны дыялог “Сила духа и сила тела: что важнее”

Бацян А.А.

10

1100

Каб. № 38

Віктарына “Знаўцы дарожных знакаў”

Мамчыц К.В., Карней А.В.

6-ыя

1400

Каб. № 17

Аперацыя “Чысты клас”

Класныя кіраўнікі

1А, 1Б, 3А

На працягу дня

Каб. № 6, 8, 7

Наведванне краязнаўчага музея

Ліпень В.В.

5

На працягу дня

Краязнаўчы музей

КВЗ “Эрудзіт”

Волкава А.Я., Ермак В.Ф.

4-ыя

1300

Каб. № 14

Індывідуальныя кансультацыі з вучнямі

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

Жадаючыя

1400-1500

Каб. № 23

Чытацкая канферэнцыя-канцэрт “Дзеці і вайна”

Аскірка І.В., Чапарына А.А.

7-8

1300

Каб.№ 18

Акцыя “Бяспечныя канікулы”

Чарняўская І.В., педагог-арганізатар

Цімураўскі атрад

На працягу дня

Мікрараён школы

28.03, чацвер

Лагер з дзённым наведваннем дзяцей

Макаўчык М.М.

1-6

800-1800

Каб. № 3, 4

Работа з адоранымі вучнямі

Настаўнікі-прадметнікі

3-11

На працягу дня

 

Акцыя “Чысты клас”

Класныя кіраўнікі

2А , 2Б, 3А, 3Б

На працягу дня

Каб. № 5, 9, 7, 25

Удзел у гарадскім турніры па міні-футболе сярод школьнікаў і супрацоўнікаў РАУС

Корсак А.А., Бурдыка В.В.

Каманда школы

 

ФСК “Нясвіж” в.Рудаўка

Экскурсія ў г.Полацк

Міськевіч Т.Ф., Гішавец С.П.

5, 6, 7, 10

700

г.Полацк

Літаратурная гадзіна “Па старонках любімых казак”

Цвірко С.Л.

2А

1300

Каб. № 9

Акцыя “Чакаем птушак. Як правільна зрабіць домік для птушак”

Чайко А.М.

3А

1400

Каб. № 7

Нравственная беседа “Влюбленность и любовь: сходства и различия”

Бацян А.А.

10

1400

Каб. № 38

Гульнёвая праграма “У краіне пешаходаў”

Дэмух Н.М.

3Б

1300

Каб. № 25

Экскурсія ў ДУА “Клецкі сельскагаспадарчы прафесійны ліцэй”

Савасцей С.М.

9А

На працягу дня

г. Клецк

Гульня на мясцовасці “Прававы лабірынт”

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

5-8

1200

Фае 2 паверха

Наведванне краязнаўчага музея. Музейны ўрок да 75-годдзя вызвалення Беларусі “Пакаленне пераможцаў”

Хомка С.К.

11А, 11Б

На працягу дня

Краязнаўчы музей

Аперацыя “На піянерскай арбіце” (работа са СМІ)

Чарняўская І.В., педагог-арганізатар

Сектар прэсы і інфармацыі

11000

Каб. № 20

29.12, пятніца

Лагер з дзённым наведваннем дзяцей

Макаўчык М.М.

1-6

800-1800

Каб. № 3, 4

Работа з адоранымі вучнямі

Настаўнікі-прадметнікі

3-11

На працягу дня

 

КТС “Мая будучая прафесія” (стварэнне калажу)

Мамчык К.В.

6А

1300

Каб. № 17

Гульнёвая праграма “Кола прафесій”

Ліпень В.В.

5

1300

Каб.№ 15

КВЗ “Хачу ўсё ведаць”

Волкава А.Я.

4Б

1100

Каб. № 14

Вусны часопіс “Няма нічога даражэй за родную зямлю”

Агіевіч А.Л., Савасцей С.М.

9-ыя

1200

Каб. №  19

Экскурсія ў г.Полацк

Міськевіч Т.Ф., Гішавец С.П.

5, 6, 7, 10

700

г.Полацк

Гумарына “Вясёлыя  перакруты”

Аскірка І.В.

8

1200

Каб. № 18

Гадзіна вольнага часу “Фотаздымак з сямейнага альбома”

Цвірко С.Л.

2А

1300

Каб. № 9

Гульня “На невядомых сцяжынках…”

Карней А.В.

6Б

1300

Каб. № 37

Віктарына “Экалагічнае асарці”

Хомка С.К.

11А

1100

Каб. № 20

Квэст-гульня “Таямніцы вострава Z”

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

2-4

1100

Фае 2 паверха

Акцыя “Школа – тэрыторыя свабодная ад курэння”

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

Атрад ЮСМ

На працягу дня

Мікрараён школы

Індывідуальныя кансультацыі з педагогамі

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

Жадаючыя

1400-1500

Каб. № 23

30.03,

субота

Лагер з дзённым наведваннем дзяцей

Макаўчык М.М.

1-6

800-1800

Каб. № 3, 4

Акцыя “Утульнасць”

Ліпень В.В., Ермак В.Ф., Волкава А.Я.

4А, 4Б, 5

1200

Каб. № 3, 4, 15

Гульня “Профіль+”

Агіевіч А.Л.

9Б

1200

Каб. № 16

Удзел у раённым аглядзе самадзейнай мастацкай творчасці “Сузор’е талентаў”

Макаўчык А.І., Чарняўская І.В.,

Чанкіна Э.Ю.

Удзельнікі канцэрта

 

РЦК

Удзел у гарадской спартландыі “Тата, мама, я – спартыўная сям’я”

Бібік С.І.

Каманда школы

 

СШ № 4

Квэст “Школьная разведка”

Чарняўская І.В., педагог-арганізатар

5-8

1100

Фае 2 паверха

Працоўны дэсант “Парадак пачынаецца з чысціні”

Аскірка І.В.

8

1000

Каб. № 18

Вусны часопіс “Нашы землякі – героі Вялікай Айчыннай вайны” (знаёмства з кнігай “Памяць”)

Дэмух Н.М.

3Б

1200

Каб. № 25

Індывідуальныя кансультацыі з вучнямі

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

Жадаючыя

1000-1100

Каб. № 23

Індывідуальныя кансультацыі з педагогамі

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

Жадаючыя

1100-1200

Каб. № 23

Індывідуальныя кансультацыі з бацькамі

Плаўсюк А.Л., педагог-псіхолаг

Жадаючыя

1300-1400

Каб. № 23

 

Уважаемые родители!

С 25 марта по 30 марта 2019 года

в учреждении образования функционирует

оздоровительный лагерь с дневным пребыванием детей

"Солнечная зебра".

Время нахождения детей с 800 до 1800.